English
English

בחירת טכנולוגיה נכונה עבור סטארט אפ חדש

· מאמרים

כאשר מתחילים לבנות תוכנה או אפליקציה, חשוב לבנות אותה באמצעות הטכנולוגיה המתאימה ביותר. לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות, ובחירה נכונה תעזור להצלחת הפרוייקט. בחירת טכנולוגיה לא נכונה עלולה להערים קשיים ובעיות שונות.

להלן מספר עקרונות מרכזיים אותם חווינו בעבודתנו עם סטאראטאפים רבים שצריך לקחת בחשבון כשבאים לבחור טכנולוגיה לפרוייקט חדש:

 1. האם אתה מתכוון לפתור בעיה טכנולוגית ייחודית?

פרוייקטי תוכנה רבים ניתן לפתח באמצעות מגוון רחב של טכנולוגיות, אך יש פרוייקטים מסויימים שדורשים טכנולוגיות ספציפיות על מנת להצליח. האם אתה יזם טכנולוגי? או יזם בתחומים אחרים?

 1. השתמש בטכנולוגיות שמתאימות לערכי הליבה של החברה שלך.

האם החברה שלך צעירה, מגניבה ואנרגטית? או אולי מנוסה ויציבה? איזו תרבות ארגונית תרצה שצוות הפיתוח שלך יאמץ? בחירה בטכנולוגיות חדשניות לעומת מסורתיות תשפיע על הצוות שלך. האם יש לך תשתית יציבה ונסיון בטכנולוגיה ספציפית? אילו סטנדרטים של טכנולוגיה תרצה שיהיו לצוות הפיתוח שלך?

 1. אל תעתיק באופן עיוור בחירת טכנולוגיה ספציפית של המתחרים.

פיתוח בטכנולוגיה X עבדה עבור חברת Y, לכן זה אמור לעבוד גם בשבילי . טיעון זה בדרך כלל אינו נכון.

את פייסבוק פיתחו ב-PHP וזה עבד טוב. זה לא אומר שאתה צריך להשתמש ב-PHP.

 1. היה מודע למגמות בתעשיה.

אתרים כגון: hotframeworks.com, trends.builtwith.com, trends.google.com יכולים לעזור להבין היכן ממוקמות טכנולוגיות שונות מבחינת פופולריות לאורך זמן, קהילות של קוד פתוח, מומחי תמיכה וכד’.

 1. אל תהיה מושפע יתר על המידה מהמגמות בתעשיה.

טרנדים בתחום הפיתוח יכולים להשתנות מהר. החלטה על שימוש בטכנולוגיה חדשה או טרנד חולף עלולה להותיר אותך נאבק למצוא מפתחים בעוד מספר שנים.

 1. תשמור על האפשרויות שלך פתוחות.

קח בחשבון שהמוצר האמיתי אותו תרצה לבנות הוא לא המוצר ההתחלתי (MVP) אותו אתה בונה כעת. הימנע מטכנולוגיות שיכולות להגביל אותך בראייה קדימה בטווח של 6 חודשים.

 1. קח בחשבון את איכות המתכנתים שתרצה לגייס.

מתכנתים מעולים רוצים להתעסק עם טכנולוגיות מעולות ויכולים לאמץ טרנדים וטכנולוגיות חדשות בקלות.

 1. האם יש חשיבות לביצועי התוכנה ולסקלביליות?

האם השוק שלך בודק רעיון חדשני או בונה פורטל גדול שדורש סקלביליות?

 1. מהי תוכנית השיווק שלך?

אם הכוונה שלך למכור אפליקציות באמצעות פרסום, כדאי לבנות אפליקציות iOS ואנדרואיד כבר מהתחלה, אחרת הפרסום שלך עלול להיות פחות אפקטיבי ב- 50%.

 1. האם התוכנה שלך תומר לפלטפורמות נוספות?

חלק מהפלטפורמות יאפשרו המרה באופן קל יותר מאשר אחרות. שימוש ב- API סטנדרטיות יפחית בעיות פוטנציאליות באינטגרציה בעתיד, והן נתפסות כאמינות יותר בשוק.

 1. דע את העלויות לטווח הרחוק של הפלטפורמה שלך.

שים לב לעלויות של רשיונות פיתוח, תוכניות בתשלום, תשלום עבור אחסון ושרתים וכד’.

 1. האם ניתן להשתמש בטכנולוגיות צד ג’?

ספריות איכותיות ופריימוורקים מוכנים יכולים לחסוך שבועות של עבודת פיתוח.

 1. עשה אופטימיזציה במקומות הבעייתיים ביותר.

הבעיות הכי גדולות יכולות להיות טכניות (ביצועים, סקלביליות וכד’), וגם לא טכניות (אימוץ ויראלי של יוזרים וכד’). דע את האתגרים והבעיות הכי קריטיות שלך ואל תתפשר בגזרה הזאת.

תיעדוף הסיכונים יכול להיות בצד הטכני (ביצועים, UI, מערכות צד ג’, רמת צוות הפיתוח) ובצד הלא טכני (שיווק, הדרכת משתמשים). התחשב בסיכונים שיש לך כבר מהתחלה.

 1. התייעץ לגבי טכנולוגיות עם מפתח/יזם שיש לו הכרות ונסיון עם טכנולוגיות שונות.

אם תתייעץ לגבי הפרוייקט שלך עם מפתח Ruby on Rails, נחש על איזו טכנולוגיה הוא ימליץ לך? “כשאתה פטיש, כל בעיה נראית כמו מסמר”.

 1. פלטפורמה עצמאית.

נכון להיום ישנן הרבה פלטפורמות המיועדות לאפליקציות שונות. חשוב שתבחר בטכנולוגיה שתהיה מספיק גמישה לתמוך בארכיטקטורות שונות בצורה חלקה ככל האפשר.

למערכות הפעלה שונות כגון ווינדוס, לינוקס ומאק, יש יתרונות שונים בהקשר לישומים שונים. מפתחים צריכים להיות מסוגלים לייצא את הקוד שלהם לפלטפורמות השונות.

Written by Ben Eliezer Anya · · מאמרים